Fizyka inaczej

Dnia 13 października 2015 r. uczniowie klas IIa i IIb  odwiedzili Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie. Wycieczka miała formę spaceru po parku. Głównym celem było zapoznanie sie z fizyką poprzez ciekawe doświadczenia.

Uczniowie wraz z przewodnikiem wykonywali różne eksperymenty. Każde z urządzeń umieszczonych w Ogrodzie prezentowało jedno lub kilka zjawisk fizycznych. Nasza młodzież dowiedziała się miedzy innym, jak działa pryzmat, który tworzy ze światła słonecznego tęczę bądź  jak powstaje wir wodny. Uczniowie  podziwiali również ogromny kalejdoskop, tworzony przez  układ luster pod katem 60°. Dodatkową atrakcją dla młodzieży była możliwość skorzystania z kuli Zorba oraz z żyroskopu.

Wyprawa była bardzo udana. Pozwoliła odkryć, że fizyka ma bardzo interesujące aspekty i jest w naszym życiu potrzebna.

Za pomoc z organizowaniu wycieczki edukacyjnej do "Ogrodu doświadczeń" pragniemy serdecznie podziękować Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół w Koziegłowach wraz z  panią Prezes Grażyną Polak, a także grupie aktorów Teatru Szkolnego, dzięki którym otrzymaliśmy dofinansowanie do tej atrakcyjnej wycieczki.