O czym marzą drzewa

17 listopada uczniowie klas III  - IV uczestniczyli w akcji edukacyjno-ekologicznej zorganizowanej  w formie przedstawienia teatralnego w Miejsko-Gminnym Ośrodku Promocji Kultury w Koziegłowach.

Przedstawienie pt.O czym marzą drzewa” zaprezentowało Krakowskie Biuro Promocji Kultury. Aktorzy utożsamiali się z drzewami i poruszali ważne tematy dotyczące zanieczyszczenia środowiska, ocieplenia klimatu, zaśmiecania lasów oraz naszego otoczenia.

Dzieci z wielką ochotą uczestniczyły w rozgrywającej się na scenie historii, odpowiadały na zadawane przez aktorów pytania, pomagały w sprzątaniu porzuconych na scenie śmieci, stosując selektywną zbiórkę odpadów komunalnych oraz brały udział w oczyszczaniu i zarybianiu rzeki. Przedstawienie miało na celu uświadomienie naszym najmłodszym, dlaczego warto dbać o środowisko, jakie korzyści z tego wynikają oraz na czym polega selektywna zbiórka odpadów komunalnych.