Spartakiada "Gońmy marzenia"

24 czerwca2014r. Urząd Gminy i Miasta Koziegłowy zorganizował po raz pierwszy Spartakiadę Osób Niepełnosprawnych  „Gońmy marzenia” na szczeblu powiatu myszkowskiego.

Uroczystego otwarcia spartakiady dokonali Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy- pan Jacek Ślęczka, dyrektor Zespołu Szkół w Koziegłowach- pani Joanna Lula oraz Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół w Koziegłowach- pani Grażyna Polak.

Główni sponsorzy imprezy to:  Decathlon Poczesna, firma Jurajska Sp.zo.o. z Postępu, Piekarnia Brel.

Dzięki temu każdy uczestnik otrzymał medal, dyplom, koszulkę oraz plecak z  drobnymi upominkami. Dodatkowo zawodnicy, którzy uplasowali się na podium, otrzymali puchary za najlepsze wyniki.

Uczestnicy wzięli udział w  ośmiu konkurencjach sportowych. Po ogromnym wysiłku zawodnicy otrzymali ciepły posiłek. Po przerwie czekały ich dodatkowe atrakcje takie jak przeciąganie liny zawodnicy kontra opiekunowie wraz z organizatorami. Dodatkowe zabawy dla uczestników imprezy zorganizowały panie animatorki  ze świata animacji.

Zwycięzcą spartakiady został Miłosz Szydło ze Szkoły Podstawowej im. A. Szklarskiego w Koziegłowach. Wyróżniono także Nikolę Stolarczyk z Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Hucie Starej jako najmłodszą zawodniczkę spartakiady.

Podczas podsumowania zawodów  pamiątkowe nagrody wręczyli wszystkim zawodnikom pan Jacek Ślęczka, pani Joanna Lula, Maria Cwanek oraz Grażyna Polak.

W tym wielkim wydarzeniu wspierali nas uczniowie Zespołu Szkół w Koziegłowach, za co wszyscy organizatorzy imprezy wraz z nauczycielami wychowania fizycznego są im wdzięczni.