Dzień Europy

Co roku w naszej szkole odbywa się uroczystość upamiętniająca Dzień Europy. Jest to święto państw europejskich, obchodzone  9 maja. W tym roku obchodziliśmy Dzień Czeski  i Słowacki.

W pracach nad ostatecznym kształtem imprezy w naszej szkole uczestniczyli reprezentanci  klas IIC i I LO pod kierunkiem organizatorów  – nauczycieli  pani Mileny Gruszki i pana Michała Polaczka. Uroczystość rozpoczęła się hymnem "Oda do radości", następnie prezentacją multimedialną o Unii Europejskiej. Uczniowie przedstawili  kolejno prezentacje , w których przedstawili podstawowe informacje o Czechach i Słowacji. Dziewczęta z klasy IIc gimnazjum wprowadziły nas w tajniki kuchni czeskiej, a ich występ zakończył się degustacją przygotowanej potrawy. Zwieńczeniem informacji  był  wokalny występ uczennicy. Uczniowie  zaprezentowali scenkę „czeska bajka na dobranoc”. Podczas uroczystości zostały rozstrzygnięte konkursy znajomości czeskich bajek animowanych, słownictwa, potraw czeskich. Uczniowie klas III gimnazjum wykazywali się wiedzą na temat kultury, geografii, historii przedstawianych państw. Najlepszy w tym konkursie okazał się zespół z klasy IIIA. Dzień Czeski i Słowacki w naszej szkole miał formę zabawy, ale również lekcji, która poszerzyła wiedzę ogólną młodzieży.  Uczestnicy i laureaci konkursów otrzymali pamiątkowe dyplomy  i nagrody rzeczowe.