Wycieczka klas szóstych do Warszawy

15-17 czerwca uczniowie klas VIa i VIb pod opieką wychowawców: p. Karoliny Turoń – Miklas,  p. Joanny Konopki i p. Pawła Włodarczyka mieli okazję zwiedzić stolicę.

W środę po dotarciu na miejsce wycieczkowicze spotkali się z przewodnikiem, który przywitał się z młodymi turystami i zaprosił wszystkich do wspólnego zwiedzania najciekawszych zabytków Warszawy.

Ciekawym punktem programu okazał się pobyt w TVP. Uczniowie mieli okazję zobaczyć studio nagrań np. „Pytanie na śniadanie” czy „Świat się kręci”, poznać pracę dziennikarzy. Potem wszyscy udali się na Rynek Starego Miasta, obejrzeli katedrę św. Jana, która powstała w I połowie XIV wieku. Uczniowie przeszli wzdłuż barbakanu wzniesionego około 1548 roku i dotarli do Zamku Królewskiego, który obecnie nawiązuje kształtem do budowli z czasów Zygmunta III oraz Augusta II. Podziwiali pałac Radziwiłłów oraz gmach Teatru Wielkiego. Nie ominęli Grobu Nieznanego Żołnierza na placu Piłsudskiego. Z kolei dotarli do malowniczego Ogrodu Saskiego – pierwszego publicznego parku Warszawy. Około godziny 18.30 młodzi turyści udali się na obiadokolację do hotelu Aramis. Również drugi dzień wycieczki przebiegł bardzo interesująco. Przede wszystkim uczniowie wraz z opiekunami i przewodniczką dotarli do Centrum Nauki Kopernik, gdzie przez kilka godzin mogli poznać zjawiska z różnych dziedzin nauki. Następnie zwiedzający obejrzeli ogrody Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, zaś po południu dotarli do Łazienek Królewskich, uważanych za najpiękniejszy w Polsce kompleks pałacowo – parkowy. Tam miło spędzili czas w pałacu Na Wodzie i w teatrze Na Wyspie.  Potem zobaczyli pomnik Fryderyka Chopina, Belweder i pałac Myślewicki zbudowany na planie podkowy. W trzecim dniu eskapady tuż po śniadaniu turyści zwiedzili Sejm, Pałac Kultury i Nauki, Trakt Królewski. Przejechali Alejami Jerozolimskimi. Ekscytującym miejscem zwiedzania okazało się Muzeum Wojska Polskiego, jego zbiór militariów. Ostatnim punktem wyprawy było Muzeum Powstania Warszawskiego. O godzinie 17.30 uczniowie pełni zachwytu udali się w drogę powrotną do domu. Wielodniowa wycieczka okazała się wyśmienitą wyprawą dla młodych turystów, którzy poznali historię stolicy i jej zakątki.