Wycieczka do Wieliczki

W środę 15 czerwca uczniowie klas trzecich wybrali się na wycieczkę do Wieliczki. Trasa zwiedzania nosiła nazwę „Odkrywanie Solilandii”.

W programie wycieczki było zwiedzanie kopalni połączone z poszukiwaniem śladów bajkowych postaci.

Pełna przygód wędrówka przez zabytkowe podziemia połączona była  z odkrywaniem sekretów krainy Solilandii. Nasi mali turyści otrzymali szereg zadań, które pozwoliły na odnalezienie bajkowych postaci i przedmiotów z wykorzystaniem mapy i latarek. Wyprawa zakończyła się spotkaniem ze Skarbnikiem, który podsumował dokonania małych odkrywców, wręczając każdemu dziecku pamiątkowy dyplom.Udział w zwiedzaniu pozwolił naszym dzieciom poznać kopalnię, a przy tym rozwijać wyobraźnię, kreatywność i zdobywać nowe umiejętności.W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Krakowie, gdzie zwiedzaliśmy Wawel, a z wieży Kościoła Mariackiego usłyszeliśmy znane nam dźwięki hejnału.