Wycieczka do Ogrodzieńca

W dniu 20 czerwca uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej odwiedzili Ogrodzieniec.

Wycieczka rozpoczęła się od wspinaczki po 85 schodach do Grodu Birów. Gród ten to rekonstrukcja drewnianej osady słowiańskiej. We wnętrzach zorganizowano wystawy przedstawiające przedmioty codziennego użytku z okresu wczesnego średniowiecza. Kolejną atrakcją poniedziałkowej wycieczki był pięknie przygotowany, wpleciony w scenerię Zamku Ogrodzienieckiego tor saneczkowy. Po przejażdżce wózkami na dzieci czekał Park Doświadczeń Fizycznych, na terenie którego znajduje się 35 urządzeń, dzięki którym można dowiedzieć się, jak działają podstawowe prawa fizyki. Kołyska Newtona, Kolorowy Krater czy Wirująca Kula, to tylko niektóre z urządzeń, które przenoszą dzieci do świata odkryć i eksperymentów. Kto zmęczył się poznawaniem fizyki mógł korzystać z atrakcji w Parku Rozrywki, gdzie na dzieci czekał największy w Polsce dmuchany zamek, Karuzela Wiedeńska, Zamek Rycerski oraz huśtawki i zjeżdżalnie. Kolejna atrakcja czekała na dzieci w Domu Legend i Strachów. Przechodząc przez wrota obiektu, przenieśliśmy się w świat baśni oraz legend, z których słynie Jura Krakowsko-Częstochowska. Nasza wycieczka zakończyła się zwiedzaniem Parku Miniatur. Znajdują się tu rekonstrukcje 17 Zamków Jurajskich z okresu ich największej świetności. Makiety zamków i warowni zostały odtworzone zgodnie z prawdą historyczną. Do domu wracaliśmy zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi. To była super przygoda!