II Wojewódzki Konkurs Historyczno-Literacki „PRAWDA I KŁAMSTWO O KATYNIU”

5 kwietnia 2011 roku w Miejskim Domu Kultury w Myszkowie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie II Wojewódzkiego Konkursu Historyczno-Literackiego „PRAWDA I KŁAMSTWO O KATYNIU”, organizowanego przez Poseł Jadwigę Wiśniewską.

Zgromadzeni w sali widowiskowej obejrzeli spektakl słowno-muzyczny „ Katyń – Requiem aeterna”, przygotowany przez młodzież LO im. mjr Henryka Sucharskiego. Następnie Pan Rafał Michalak historyk, pracownik IPN - Oddział w Katowicach wygłosił wykład pt. „W Kręgu Zbrodni Katyńskiej – gdzie ukryto zwłoki ofiar z dołu nr 8” oraz zaprezentował fragmenty filmu „Katyń. Dół nr 8”. Kulminacyjnym punktem było uroczyste rozstrzygnięcie Konkursu. Pan Jarosław Durka – członek Komisji Konkursowej – poinformował zebranych, że w II edycji Konkursu „Prawda i kłamstwo o Katyniu” wzięło udział 537 uczniów. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zajął Tomasz Janas - uczeń I klasy naszego liceum. Nagrodą jest wyjazd do Europarlamentu w Brukseli na kilkudniową wycieczkę ufundowaną przez prof. Ryszarda Legutko.
Po konkursie zostanie wydana publikacja zawierająca 20 najlepszych esejów. Zachęcamy
do przeczytania książki i zapoznania się z niezwykle emocjonalną pracą naszego kolegi.